O nas

1. Stowarzyszenie nosi nazwę Stowarzyszenie na Rzecz osób potrzebujących „Malwa” w dalszych postanowieniach statutu zwane Stowarzyszeniem.
  2. Stowarzyszenie jest dobrowolnym zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla realizacji wspólnych działań w celu niesienia pomocy osobom starszych, potrzebującym, zagrożonym wykluczeniem społecznym w zakresie opieki, rehabilitacji i edukacji oraz współpraca z osobami i organizacji podejmujących takie działania.
  3. Siedzibą stowarzyszenia jest Terenem działania jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej.
  4. Stowarzyszenie jest zawiązane na czas nieograniczony. Posiada osobowość prawną. Działa na podstawie przepisów ustawy Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 1989r. nr 20, poz. 104 z późniejszymi zmianami) oraz niniejszego statutu.
  5. Stowarzyszenia ma prawo używania pieczęci i odznak zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  6. Stowarzyszenie może należeć do innych krajowych i międzynarodowych organizacji o podobnych celach.
  7. Działalność Stowarzyszenia oparta jest przede wszystkim o pracę społeczną członków oraz wolontariuszy. Dla prowadzenia swoich spraw stowarzyszenie może zatrudniać pracowników.
  8. Stowarzyszenie może używać nazwy skróconej „Malwa”

Działalność nieodpłatna

Działalność odpłatna